O nás

27.8.2015 036

Horská chata Akademie se nachází v klidném prostředí Krušných hor v rekreační osadě Mariánská s nadmořskou výškou 850 m. n. m.  s velkou škálou možností jak využít volný čas k relaxaci a pobytu na čerstvém vzduchu a to po celý rok. Lokalita je ideální pro výlety, pěší turistiku, cyklistiku a všechny zimní sporty v blízkých lyžařských areálech. V zimních měsících SKI BUS zdarma. V krásné přírodě okolních lesů je nezapomenutelné houbaření a sběr lesních plodů. Pro naše ratolesti dostatek atrakcí, které slouží ke sportování a různým pohybovým aktivitám. Věříme, že každý si najde to své, na co bude rád vzpomínat a cesta k nám ho povede zpět…

Horská chata Akademie Vám celoročně nabízí dvou, tří, čtyř a pěti lůžkové pokoje.  Možnost 12 lůžkového apartmánu s vybaveností.  K dispozici kuchyňka s varnou deskou, lednice s mrazákem, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice a základní potřeby k vaření a stolování, koupelna a wc. Dále je zde společenská místnost, místnost s TV, dětská místnost, veranda, wifi, lyžárna-kolárna, parkování u chaty. Možnost zajištění stravování.

12

SKI AREÁLŮ V OKOLÍ

53

SJEZDOVEK S NEJVYŠŠÍ NAD. VÝŠKOU 1244 M

50

KM BĚŽKAŘSKÝCH TRATÍ

Mariánská – Karlovarský kraj

Mariánská vznikla kolem r.1465. Dříve pod názvem Mariánská (Mariasorg). V této době zde žil poustevník Jan Niavis (Sněhule), který měl svou poustevnu u kaple Sv.Albrechta na Vlčím hřbetu (zalesněný vrch nad Mariánskou, 902m n.m). Tento maje zřejmě podrobnou znalost okolí prorokoval, že v těchto místech vznikne bohaté a slavné horní město, které později upadne, ale vzkřísí se zase k nové slávě. Toto proroctví bylo r. 1516 podnětem k tomu, aby hrabě Štěpán Šlik založil na troskách osady Konradsgrunu svobodné město Jáchymov. V roce 1847 měla Mariánská 16 domů a 119 obyvatel, v roce 1930 21 domů, 135 obyvatel. Byla jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších poutních míst v Čechách.
Dnes je toto kdysi slavné místo oblíbeným centrem turistiky, lyžování a především velmi významným poskytovatelem ubytování pro zimní střediska Boží Dar a Klínovec.
Klidné prostředí, kouzelná příroda a její členitost poskytuje návštěvníkům Krušných hor nevyčerpatelné možnosti sportování, kultury a cyklovýletů do okolí. Šest kilometrů od osady Mariánská se nachází první radonové lázně Jáchymov zaměřené na léčbu pohybového ústrojí. Je možné si zde dopřát opravdového odpočinku. Lázeňské procedury v solné jeskyni, masáže, sauně nebo bublinkové koupeli vám pomohou načerpat novou blahodárnou energii. Abyste se opět cítili fit stačí někdy jen pár dní odpočinku, klidu a uvolnění. Přesně tak může vypadat vaše krátká dovolená v příjemném prostředí Mariánské. K procedurám doporučujeme ještě posílit zdraví vycházkami za poznáním historie města a okolí.