Horská cyklistika

Horská cyklistika

Horská cyklistika – 162 km cyklotras

Krušnohoří se stává přední destinací pro horskou cyklistiku – Stoneman přichází!

Stoneman je projektem Itala Rolanda Staudera, legendárního závodníka na horském kole, který je, mimo titulu světového šampiona v bikemarathonu, i sedminásobným vítězem extrémního závodu štafet Dolomitenmann. Roland, zvaný Roli, je s rekordním počtem sedmi vítězství doslova ikonou tohoto slavného závodu.

Smyslem projektu Stoneman Miriquidi je zprostředkovat zážitek skutečné a jedinečné horské přírody a zároveň představit ty nejzajímavější cyklistické regiony Evropy. Plánováno je pouze 5 tras. Kromě Itálie, kde od roku 2010 funguje trasa Stoneman Dolomiti, bude vytyčeno po jedné trase ve Španělsku, Francii, Švýcarsku a Německu. Jsme potěšeni, že si Roli v rámci Německa vybral právě Krušnohoří a pro jeho divokou a nedotčenou přírodu ho upřednostnil před ostatními destinacemi (o trvalé hostitelství trati se ucházely regiony Garmisch-Partenkirchen, Černý les a Chiemgau). Krušnohoří se i díky tomuto projektu stává přední destinací pro horskou cyklistiku.

Stoneman Miriquidi (Dunkenwald) trail je tepve druhou trasou pro horská kola, která je v rámci úspěšného projektu Stoneman  přístupná veřejnosti. Miriquidi v italštině znamená historické označení hustého a tmavého lesa, který se rozkládal na území dnešního Krušnohoří a byl spojen s mnoha mýty a pověstmi. Miriquidi může i dnes svým návštěvníkům nabídnout onu pověstně tajemnou a divokou atmosféru. Tu si nyní můžete vychutnat ze sedla vašeho kola na trase, která vás provede těmi nejpůvabnějšími místy Krušnohoří. Nejvyšším bodem trasy je Klínovec s 1244 m.n.m.

Stoneman Miriquidi je výzvou a jedinečným zážitkem pro všechny horské bajkery. Na celkové délce okruhu 162km čeká na jezdce celkové převýšení 4200 výškových metrů. Celá trať je zpracována do interaktivní mapy s 10 chceckpointy. Soutěživí zájemci se mohou zaregistrovat a soutěžit o upomínkové trofeje. Zlaté trofeje čekají na ty, kteří dokážou trasu zdolat za jeden den, stříbrné a bronzové plakety náleží těm, kteří se s ní vypořádají za dva či tři dny. Ostatní si mohou vychutnat libovolný úsek trasy a orientovat se podle speciálních ukazatelů a typických ,,kamenných mužíků‘‘, kteří značí trasu.

Formální start i cíl okruhu leží v Německém Oberwiesenthalu, kde je možné provést registraci a zakoupit jeden ze Stoneman balíčků. Trasa dále vede přes devět Krušnohorských vrcholů (Bärenstein, Pöhlberg, Scheibenberg, Rabenberg, Auersberg, Blatenský vrch, Plešivec, Klínovec a Fichtelberg) a je velkolepou zkušeností, která by neměla uniknout žádnému vyznavači horských kol.